Reklama w Internecie

Najskuteczniejsze narzędzia marketingu w wyszukiwarkach


google-76517_640 (1)O różnych formach reklamy internetowej mówiliśmy już wcześniej, czy to w zakładce poświęconej reklamie prasowej czy telewizyjnej. Zarówno banery czy reklamy wideo są często wykorzystywane przed marketingowców, mogą też odnosić znaczące efekty. Jednak dla skutecznego marketingu w wyszukiwarkach konieczne są nieco inne narzędzia. Poniżej prezentujemy kilka rozwiązań.


 

Wysoka pozycja w wynikach organicznych

Organiczne wyniki wyszukiwania to te, które nie podlegają wykupieniu w ramach różnorodnych kampanii linków. Innymi słowy są to naturalne wyniki, które zwraca Google (lub inna wyszukiwarka) po wpisaniu zapytania. Im wyżej strona znajduje się w tego typu wynikach tym większa szansa, że klient na nią trafi. Jak sprawić, aby strona weszła do pierwszej dziesiątki wyników (a więc pojawiła się na pierwszej karcie)? Należy zastosować szereg czynności zmierzających do zoptymalizowania strony pod kątem wyszukiwarek internetowych lub zatrudnić firmę pozycjonerską, Zaletą odpowiedniego wypozycjonowania strony jest to, że klienci nie traktują tego jako reklamy, wydaje im się naturalne, że po wpisaniu hasła: najtrwalszy tusz do rzęs pojawi się ta, nie inna strona www. Jest, więc pozycjonowanie niezbędnym, ale i sprytnym sposobem pozyskania klientów. Działania SEO są to działania długoterminowe, nie można liczyć na natychmiastowe efekty, jest to też jednak działanie doskonałe wizerunkowo. Jeśli firma pojawi się w pierwszej dziesiątce, użytkownicy automatycznie zakładają, że jest ona rzetelna i godna zaufania.

 

google-images-454541_1920Kampania linków sponsorowanych

Działania SEO to proces długotrwały, dlatego jeśli liczą się efekty natychmiastowe warto pomyśleć nad Kampania linków sponsorowanych. Google udostępnia wszystkim swoim użytkownikom narzędzie AdWords, które umożliwia samodzielne stworzenie tego typu kampanii. Jeśli wygramy licytację z innymi firmami z branży nasza strona pojawi się na jednym z trzech pierwszych miejsc podawanych przez wyszukiwarkę na wybrane przez nas hasła. Tego typu kampania przynosi niemal natychmiastowe efekty, a na dodatek możemy na bieżąco śledzić efekty i recepcję oraz modyfikować kampanię, tak by zyskiwać jeszcze lepsze wyniki.


 

Targetowanie behawioralne w Google

Każdy marketingowiec wie, jak ważne jest określenie targetu, do którego ma trafić reklama. Aby produkt się sprzedał musimy dokładnie określić grupę docelową, której chcemy go sprzedać i podjąć odpowiednie działania, aby uzyskać efekt. Ma tego świadomość również Google, które oferuje użytkownikom usługę AdSeans. AdSeans to projekt oparty na śledzeniu zachowań użytkowników w sieci oraz prezentowanie im następnie reklam na podstawie ich zachować w Internecie. Innymi słowy, jeśli poszukujemy nowych modeli w sieci, to Google będzie wyświetlało nam reklamy tychże. Za pomocą tego narzędzia możemy zlecić kontekstowe wyświetlanie reklam. W ramach AdSeans możemy wybrać zarówno reklamy tekstowe, reklamy wideo oraz reklamy banerowe.