Reklama outdoorowa

Nietypowy outdoorReklama zewnętrzna to najstarsza forma reklamy – szyldy były bowiem znane już od starożytności. Jak pokazują badania nadal outdoor jest jedną z najlepszych form reklamy, po jakie może sięgnąć firma. Dlaczego? Według badań w najwyższym stopniu przekładają się one na późniejsza sprzedaż.


 

Problemy z banerami

Reklama zewnętrza wiąże się jednak z pewnymi trudnościami, które należy wziąć pod uwagę decydując się na tę formę przykucia uwagi klienta:

- niezwykle trudno wyróżnić się na tle konkurencji, a ulice są pełne banerów i bilbordów

- przekaz musi zaciekawiać, może szokować, ale nie powinien budzić niesmaku

- bilbord czy baner zadziała jedynie lokalnie, jest to więc ograniczone pole odbiorców

- ustawodawstwo polskie oraz polityka niektórych miast sprawia, że nie wszędzie i nie każdy rodzaj plakatu reklamowego może zawinąć w tym czy innym punkcie miasta.

 

Tradycyjne formy reklamy outdoorowej

Reklama zewnętrzna ma wiele przejawów i form poniżej prezentujemy najbardziej znane, najczęściej wykorzystywane i godne uwagi.

Bilbord

Citylight

Słup ogłoszeniowy

Reklama wielkoformatowa

Reklama pneumatyczna

Telebim

Szyld


poster-767900_640

Mniej tradycyjne formy outdooru

Marketingowcy zdają sobie sprawę z ogromnej siły oddziaływania jaką ma outdoor, dlatego też podchodzą do tematu reklamy zewnętrznej niezwykle kreatywnie i tak oto pojawiły się:


 

Digital Signage – reklama na wyświetlaczach elektronicznych (cyfrowe znaki, odtwarzacze, ekrany LED, system zarządzania treścią na nośnikach cyfrowych), które obok reklam wyświetlają też inne informacje, w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Ideą DS jest taka synchronizacja przekazu reklamowego, aby pojawiał się on w określonym miejscu i o określonym czasie, jednocześnie będąc maksymalnie dostosowany do miejsca, grupy docelowej oraz sposoby wyświetlenia.


 

Reklama ambientowa – określenie nie dotyczy jedynie outdooru, ale ogólnie niecodziennych rozwiązań w reklamie. Są to więc wszystkie reklamy 3D ustawione w przestrzeni miasta, może być to reklama – graffiti, czy happeningi reklamowe organizowane w przestrzeni miasta.