Pozycjonowanie stron – wszystko, co musisz o nim wiedzieć


Jeśli działasz w Internecie, na pewno zetknąłeś się z określeniem: pozycjonowanie strony. Niezależnie do tego, czy prowadzisz bloga, portal czy jakąkolwiek inną stronę, pozycjonowanie jest niezbędne, by ściągnąć odbiorców w twój zakątek globalnej sieci. Pozycjonowanie jest trudne – dlatego warto wybrać agencję, która zajmuje się właśnie tym zagadnieniem np. link . Szczególnie, gdy konkurencja jest duża. Oczywiście im popularniejsze zagadnienie tym większa trudność w pozycjonowaniu strony, ale też potencjalnie więcej zainteresowanych. Bardzo łatwo jest wypozycjonować frazę niszową i szybko możesz przy niej trafić na pierwszą trójkę na liście wyników wyszukiwania, ale wiadomo, że niewiele osób ją wpisze. Nisze mają jednak swój urok i pozycjonowanie jest kolejną dziedziną biznesu, która to potwierdza.

 

Jak dokładnie przebiega pozycjonowanie stron?


Specjaliści od SEO analizują, przede wszystkim, jakie słowa kluczowe wiążą się z twoją stroną. Przykładowo, jeśli piszesz o kaktusach to mogą to być następujące hasła: kaktusy, jak podlewać kaktusy, kaktus afrykański.
 

  • Pierwszy krok to tak zwana optymalizacja treści strony, czyli zadbanie, by wskazane frazy występowały na niej odpowiednio często.
  • Pozycjonowanie na kolejnym etapie to zdobywanie linków, które będą prowadziły na twoją stronę, bo to podwyższa pozycję strony w Gogole – wyszukiwarka uznaje, że często polecane strony są bardziej wartościowe.